Як зробити себе щасливим?


Всього голосів: 784
Сумний кіт

Просити вибачення буває нелегко. А вибачати щось — нерідко ще складніше. Однак це необхідно як кривдникові, так і скривдженому. Що ж стоїть за проханням пробачити і чому нам так важливо на нього відгукнутися?

Зауважте, що слова «пробачати», «проститися» і «прощатися» споріднені. Коли ми «прощаємося», ми «прощаємо» людей. Ми просимо «пробачити», якщо ненавмисно когось образили або навмисне засмутили, але пізніше розкаялися в цьому.

Пробач…

Як же непросто буває вимовити це слово. Зопалу або ненавмисно ми нерідко робимо помилки, за які потім доводиться вибачатися. А як важко часом самим пробачити людину! Тим часом ображена людина не може йти вперед, насолоджуватися життям — вона зациклена на подіях минулого. Щоб бути щасливим, треба вміти прощати. Пробачити — значить, перестати переживати з приводу скоєного, не згадувати колишні образи, навіть мимоволі або натяком, навіть подумки не продовжувати доводити «ворогу», що він поганий і у всьому неправий. Пробачити — це відпустити біль, не дозволяти їй більше турбувати вашу душу.

Не тримайте образу в собі

Як правило, образити людину легко. Якщо ми не робимо нікому зла, то вважаємо, що до нас також будуть ставитися бережно, не будуть нас ображати. Але коли ми ображаємось, то стаємо беззахисними. Віруючі люди навіть говорять, що чим більш гірко себе почуваєш, тим більше у тебе будуть «забирати», поки не навчишся терпіти та пробачати. І вищим силам зазвичай не допомагають виправдання, мол вам зробили боляче і тому… Навіть ті ж психологи стверджують, що ряд важких захворювань виникає через внутрішнє перенапруження та неможливість пробачити. Відпустіть свій біль.

Зрозумівши, пробачити легко

Потрібно пам’ятати, що агресія — це руйнування здоров’я, образа — це глухий кут. Людина, яка не хоче пробачати, сама ж відмовляється від того, щоби «бути щасливою». Щоб перестати звинувачувати інших ми повинні зрозуміти їх, глибоко вникнути в суть поведінки людини. На все є причини і ми не можемо знати абсолютно усіх нюансів та мотивів поведінки того, хто завдав нам моральну травму. Можливо ця людина зробила помилку, тому що так склалися обставини, мало що може бути. Ймовірно, в цьому випадку він більше заслуговує вашого співчуття аніж образи. Один східний мудрець на ім’я Хазіф говорив так: «Якщо б кожен знав про інших усе, він би міг легко пробачати будь-кого». Частіше згадуйте ці слова, бо зрозумівши, пробачити легко. Можна спробувати поставити себе на місце вашого кривдника. Хоча б на хвилинку замисліться, а як би ви діяли в такій ситуації? Погодьтесь: не факт, що не гірше…

Пробачити не означає прийняти

Однак пробачити людині – зовсім не значить прийняти неприйнятні для вас людські якості, стиль поведінки або життя. В таких випадках кращу усвідомлювати, що «Це не в рамках ваших цінностей. Ви такого не сприймаєте. Але пробачаєте». Якщо вас обдурили, це не означає, що ви допускаєте брехню у відносинах з людьми. Якщо вас образили, ви навряд чи готові будете знову спілкуватися з людиною, яка поводиться негідно. Якщо вас зрадили, ви зовсім не зобов’язані з цим миритися. Вибачте людині, але зробіть відповідні висновки для себе.

Найкращий лікар

Усім відомо, що час лікує душевні рани, якщо не повністю то хоча б загоює їх. Наша пам’ять для нашого ж блага влаштована так, що ми забуваємо негативні емоції, дрібні переживання, несправедливо сказані слова. Час витісняє з нашої пам’яті болючі моменти. Змінюється і наше ставлення до події, ми стаємо мудрішими. Навіть знаменитий вчений та філософ Блез Паскаль писав: «Час зцілює скорботи та образи тому, що люди змінюються: вони уже не ті, якими були. І кривдник і ображений стали іншими людьми».

Почни із себе

Недарма кажуть: життя прожити — не поле перейти. Всі ми іноді робимо помилки. Така природа людини. Головне — вміти визнавати свою провину і робити відповідні висновки. Дуже важливо каятися, щиро шкодувати про скоєне. Частенько ми не можемо знайти виправдання своїм вчинкам, нас мучать докори сумління. Це нормально для людини, яка «оступилась». Але у всьому треба мати міру. Постійно мучитися та картати себе дуже не продуктивно. Потрібно вміти в певний момент сказати собі: «Стоп! Я все зрозумів(ла). Більше я ніколи не зроблю такої помилки. Але переживати з цього приводу я також більше не буду».

Закінчу статтю цитатою невідомого автора: «Я зрозумів що треба вміти прощати, але ще треба прощати і робити висновки».

На правах реклами:
Прочитали статтю і все ще відчуваєте себе нещасливим? Тоді загляніть в наш інтернет-магазин Kapitan.ua і придбайте товари для активного відпочинку.