6 правил проти ліні


Всього голосів: 1365

У всіх буває такий настрій, коли просто неможливо змусити себе працювати, а балакучі співробітники, соціальні мережі, пабліки та іграшки роблять тільки гірше. Робота ж простоюється і нікуди від вас не дінеться. Як струсити з себе обійми ліні і почати щось робити? Ми підготовили вам 6 порад, які допоможуть врятувати ваш малопродуктивний день. Такий лінивий настрій може відвідати вас не тільки на роботі, але і вдома: через нього ви продовжуєте сидіти в брудній квартирі, втупившись в монітор, а замість здорового сніданку готуєте собі пельмені, або Вам так складно нагріти собі воду що ви хочете купить термос.

Отже, щоб не розгрібати завали на роботі і вдома, пропонуємо вам шість способів змусити себе що-небудь зробити прямо зараз, а не в далекому «завтра».

 1. Першим ділом — прибирання
 2. Можливо, на вашому столі панує ідеальний порядок, але впродовж дня на ньому все одно з’являється всякий мотлох — папери, документи, блокноти і ручки, скляночки з кавою. Перше, що потрібно зробити, коли ви відчуваєте, що зависли в роботі — прибратись на столі.

  Речі, що валяються, відволікають вас, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте, а сам процес прибирання допомагає прояснити думки. Удома те ж саме, якщо ви не можете змусити себе щось робити, розпочніть з прибирання: помийте посуд, застеліть ліжко, винесіть сміття: зазвичай однієї дії вистачає, щоб запустити процес, і ви вже більше не сядете на диван, поки не зробите все, що потрібно.

 3. Від меншого до більшого
 4. Зазвичай радять навпаки — розпочинати з найважчих і складніших проектів, щоб вони каменем не висіли над душею, але у нас же тут екстрена ситуація і різкий спад продуктивності, так що складні справи тільки змусять вас ухилятись від них ще сильніше.

  Зробіть декілька дрібних завдань і поставте навпроти них галочок в списку справ. Наприклад: прибратися на робочому столі і накидати план на день. Коли ви бачите, що щось виконане, настрій покращується, і можна братися за складніші справи. Легкі завдання послужать для вас розминкою, тільки не захоплюйтеся, 2-3 завдання буде досить, а то весь день займатиметеся нісенітницею.

 5. Оберіть одне завдання
 6. Отже, ви розім’ялися, тепер головне зберегти результат. Щоб соціальні мережі та розважальні сайти знову не затягли вас, вирубувати їх, прибирайте все, що не стосується роботи або вашої першорядного завдання.

  Виберіть завдання, яке ви повинні зробити прямо зараз, запишіть його на аркуші паперу і приклейте його на ноутбук (або щось інше). Переконайтеся, щоб він був в полі зору і починайте працювати. Після завершення пишіть наступну і в процесі не відволікайтесь на щось інше.

 7. Зміна обстановки
 8. Ваше робоче місце просякнуте тугою і непродуктивністю, поруч базікають колеги, припустимо, п’ятниця. Спробуйте змінити місце, наприклад, узяти ноутбук і віддалитися до іншої кімнати, або вийти погуляти на вулицю (враховуючи погоду, можна і в коридор), в цей час поміркувавши, що і як ви робитимете в час, що залишився.

  Для дому це теж допомагає: просто вийти прогулятись, наприклад, вийти купити собі що-небудь в магазині, і повернутися додому з готовим планом дій.

 9. Поставте таймер
 10. Ви вирішили, чим займатиметеся, а тепер поставте собі таймер на 15 хвилин, і в цей час повністю зануртеся в справу. Усього лише чверть години, потім можете знову відволікатися (це потрібно собі пообіцяти, коли ставитимете таймер).

  Ви здивуєтеся, скільки можна зробити за 15 хвилин концентрації, навіть якщо ваша справа насправді займає 3 години або три робочі дні. Коли ви це побачите, прокинеться натхнення і робота не буде стояти на місці.

 11. Склянка завжди наполовину повна
 12. Як би мало ви не зробили цього дня або в попередній, постарайтеся залишити позитивний настрій. Подивіться, що ви зробили, і пообіцяйте собі, що завтра зробите ще більше, або краще складіть план, в якому буде все, що ви зробите завтра.


Ці прості поради допоможуть вам побороти лінь і продуктивно використати свій час.