Поради Гая Кавасакі по просуванню в Мережі


Всього голосів: 54
Гай Кавасакі
В четвер знаменитий інвестор і автор бестселерів про те, як побудувати успішний бізнес і, у минулому, працівник Apple, який просував на ринок Macintosh, приємно проводив час в Москві і попутно учив життя вітчизняних маркетологів і стартаперів. Ось що на його думку треба (і не треба) робити при просуванні компанії в інтернеті.

1. Забудьте про SEO

"SEO — відстій", так, прямо так і сказав. Для пошуку інформації в мережі були придумані пошукові системи, які, в цілому, зі своїм завданням справляються. Так що треба не намагатися обдурити пошукові алгоритми, які до того ж ще і постійно міняються, а витратити сили і час на створення дійсно цікавого контенту, який людям захочеться знайти. І в цьому їм вже допоможуть Яндекс, Google і інші Бинги.

2. Збирайте email-адреси

Адреса електронної пошти означає куди більше, ніж фолловер в Twitter або підписник на Фейсбуке. Кавасакі поділився своїм досвідом роботи з email-розсилками. У його випадку, середній показник CTR в листі складає 3% (рекорд - 30%). Добитися такого ж рівня від повідомлень в соцсетях, де у Гая натурально мільйони підписників — завдання з області фантастики.

Електронна пошта забезпечує більший в порівнянні з соцмережами приплив клієнтів практично в усіх індустріях (окрім продуктів і послуг для домашніх тварин — коти створені для ВК і ФБ, хто б сумнівався).

3. Не використайте каптчу

Завдання каптчі — зменшити кількість ваших потенційних клієнтів по максимуму. Відмінній ілюстрації до цієї думки являється ось такий цікавий квест, в ході якого треба розгадати одно слово на англійському і одно (чомусь) на івриті.

Використовувати каптчу — це те ж саме, що змусити покупця, що йде в магазин за кефіром, перепливти рів з акулами і забратися на високу прямовисну стіну. Чи багато хто з них настільки хоче щось у вас купити, що докладатимуть таких зусиль, щоб зробити це?

4. Вимірюйте те, що важливо

Кавасакі, мабуть, один з найвідоміших любителів повторювати твіти по декілька разів (а саме 4 рази кожне повідомлення) з проміжком в декілька годин, щоб охопити найбільшу аудиторію. За його словами, він вислухав величезну кількість скарг від SMM-гуру і експертів, проте в реальності масштаб лиха зовсім не так великий.

На думку Гая, коли ви здійснюєте ту або іншу дію в мережі, заміряти треба лише три речі: Кількість скарг. (На твіти, що повторюються, в обліковому записі Кавасакі скаржаться максимум кілька разів в день.) Як багато людей ви втрачаєте/придбаваєте? (CNN повторює новинні сюжети в кожному випуску новин впродовж дня, щоб їх могли побачити усі глядачі, і їх аудиторія постійно росте.) Як багато ви продаєте? (Це, напевне, найважливіше, що б і як ви не робили, кінцева мета усіх зусиль — продати товар або послугу. Необхідно розуміти співвідношення витрат на просування і отримуваної віддачі.)

5. Не вірте експертам

Взагалі Кавасакі виробив непогану схему спілкування з різного роду гуру — отримавши чергову раду, він запитує, скільки у людини підписників в соцмережі. З його кількістю підписників виходить, що давати раді Гаю можуть тільки експерти рівня Обами, так що підійде такий варіант не всім. Суть, проте, ясна — SMM-гуру, у якого в половині соціальних мереж порожні облікові записи з стандартним оформленням і мінімальною кількістю постів і підписників, навряд чи може вважатися авторитетом. Пробуйте різні ходи і аналізуйте результат, а не слухайте кого попало. Просування вашого профілю або групи допоможе вам агенство http://repost-ekb.ru.

6. Копіюйте інших

У пошуках натхнення необхідно дивитися на всі боки. Треба бути сприйнятливим до потрібних ідей і «знати, що красти». У цьому, до речі, на думку Кавасакі, різниця між Apple, яка запозичує тільки хороші ідеї, і Microsoft, яка бере що потрапило і потім не знає, що з цим робити.

7. Використайте шанси

Одного разу Кавасакі пішов на футбольний матч зі своїм сином і побачив, як один з гравців, що отримав травму, вирішив охолодити забиття у банку з гаторейдом, з якої взагалі-то його наливають усім членам команди.

Хлопець опублікував цю картину в соціальних мережах і це фото зібрало багато лайків і коментарів, але, як не дивно, не була серед них представників бренду. Хоча цей випадок можна було б відмінно використати для просування, поділився або затвіттив фото в офіційних облікових записах компанії (тепер Gatorade лікує розтягування і забиття, ага).

8. Не бійтеся просити допомоги

Якщо вам потрібна допомога, зовсім не страшно просто вийти до людей і попросити їх зробити щось для вас, це не розцінять як прояв слабкості. Пуніт Соні (VP в Motorola) у своєму Google+ прямо запитав думку людей про новий смартфон MotoX. До поста було залишено більше трьох сотень цілком адекватних і конструктивних коментарів.

Само собою, просити про щось людей можна, тільки якщо ви заслуговуєте допомоги. Наприклад, якщо ви створюєте відмінні продукти або цікавий контент, то у вас є повне моральне право час про час попросити про щось.

9. Відповідайте (треба не лише запитувати)

Спілкування з людьми — це дорога з двостороннім рухом, так що треба не просто постить свої повідомлення, але і відповідати на коментарі (особливо, якщо ви самі щось запитали), що поступають. Пуніт з прикладу вище, не лише влаштував опитування для збору зворотнього зв’язку про новий продукт, але і відповів на найконструктивніші коментарі.

10. Допомагайте друзям

Потрібно допомагати один одному, принцип win-win ніхто не відміняв. Гай Кавасакі зараз працює в Motorola і частенько публікує у своїх облікових записах в соцмережах посилання на огляди продуктів компанії від різних відеоблогерів. Усі задоволені — Кавасакі публікує, ясна річ, досить позитивні для продуктів мотороли відео, а оглядальники задоволені, тому що про них дізнається величезну кількість підписників Гая.

Додати коментар

Звичайний текст

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.