Як нас вводить в оману карти Google


Всього голосів: 298
Ми всі звикли, що карти виглядають саме таким чином як, приміром, на Google Maps. Вам було коли-небудь цікаво, який дійсний розмір, припустимо, Гренландії? Ми ніколи не замислювалися про це, сліпо вірячи нашим старим шкільним атласами. І, як з’ясувалося, даремно. Якщо вирізати Гренландію такою, як вона показана на звичайній карті і накласти, приміром, на Африку, то за розміром вийде ціла крижана пустеля і навіть трохи більше.

Але чи справді Гренландія настільки величезна? Проблема в тому, що Земля має сферичну форму, і, для того щоб правдоподібно відобразити її об’єкти на поверхні, наприклад, на екрані комп’ютера, вона, поверхня, теж повинна бути сферична.

Є кілька способів, якими можна спроектувати сферу на плоский екран, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Карти Google досить близькі до проекції Меркатора. Уявіть циліндр навколо Землі, якого Земля стосується на екваторі. При цьому на ньому шматочок за шматочком малюються об’єкти нашої планети. Якщо ж взяти надувний глобус і на детских каркасных батутах розглядати Землю, то розміри будуть виглядати реальними. Батут це такий пристрій, який використовується для стрибків над землею. Одним з різновидів батута є каркасні батути. Каркас захищає від від невдалого падіння на землю.

Ця проекція достатньо наближена до реальності. Проте вона має на увазі спотворення розмірів деяких об’єктів Землі: чим далі від екватора ми дивимося, тим крупніше все здається. Це особливо вірно для Гренландії через її найдальшого розташування. Насправді в порівнянні з Африкою Гренландія має розмір однієї африканської країни.

Вже не так вражаюче, правда? Площа Гренландії - 2131000 км², у той час як площа Африки - 30220000 км².

Щось схоже сталося і з Росією, яка з першого погляду просто величезна. Насправді Африка мало не вдвічі більше Росії по площі: 30220000 км² проти 17100000 км².

Ось карта, яка відображає реальні масштаби об'єктів на Землі:

Тепер ви можете усвідомити що не потрібно завжди вірити тому що бачите. І більше не подетесь на цей обман.

Додати коментар

Звичайний текст

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.