iOS 7 — позитивні і негативні сторони


Всього голосів: 1052
iOS 7 — позитивні і негативні сторони

З інтерфейсом, який залишався більш-менш статичним з 2007 року, Apple повинна була зробити великі зміни. В останньому оновленні від Apple операційна система має радикально новий зовнішній вигляд і деякі нові функції для iPhone і iPad, такі як швидкий доступ до системи контролю, автоматичне оновлення програм, обмін файлами AirDrop, iTunes Радіо та інші.

Візуальний вигляд iOS 7 став абсолютно новим, який змінив все, від колірних схем з багатозадачністю до типових іконок. Також зміни торкнулись браузера Safari і навіть дизайн системних екранів.

Хоча є кілька помітних нових можливостей iOS 7, проте найбільших змін відчув саме інтерфейс. Apple зробили не дуже багато нових функцій порівняно з конкурентами, але суттєва зміна інтерфейсу повинна вдихнути життя в колись "застарілу" ОС.

 • Дизайн
 • Замість звичних 3D-значків тепер плоскі значки і графіки плямистого кольору в пастельних тонах принесли елегантний вигляд. Також додані нові анімації масштабування стали гладенькими, коли ви відкриваєте і закриваєте додатки. Коли ви переміщаєте ваш телефон, або планшет 3D ефект паралакса зсуває ваші іконки на деяку відстань від шпалери. Багато людей сильно критикують такі зміни в дизайні і є незадоволеними. Особисто мені такий вигляд подобається.

  Вигляд меню iOS 7

  Одним словом можна сказати, що зовнішній вигляд повністю відрізняється за всіма напрямками, від ядра Apple до дрібних елементів інтерфейсу. Важливо відзначити, хоч iOS 7 виглядає зовсім інакше, її як і раніше легко налаштувати і використовувати, тому основна функціональність в значній мірі залишилась та сама.

 • Центр управління і Сповіщення
 • Одна з небагатьох дійсно нових можливостей в iOS 7 це Центр управління, який нарешті поміщає найбільш використовувані налаштування на передньому плані і в центрі, яка доступна з будь-якого екрану. У iOS 7 ви можете провести пальцем вгору від нижньої частини екрану для того, щоб викликати швидкий доступ до таких інструментів, як WiFi, Bluetooth, яскравість, режим польоту та інші.

  В центр управління також інтегрується невелика утиліта ліхтарика, яка дає сигнал на повільну смерть багатьох сторонніх додатків ліхтарика, крім цього у вас є швидкий доступ до відкриття калькулятора, або камери.

  Меню "Сповіщення" має три вкладки: показати всі сповіщення, дзвінки та повідомлення, які ви пропустили, і нова панель «сьогодні» (яка відстежує те, що ви запланували на день). Є одна річ, яку я помітив, трохи дратує те, що сповіщення займають більше місця, так що вам потрібно прокрутити в низ щоб побачити все, ніж просто глянути все за один раз.

 • Браузер Safari
 • На додаток до iOS 7 зміни зачепили браузер Safari. Основна зміна це об’єднання рядку пошуку і адресного рядка, що так довго залишались в попередніх версіях. Більш гнучким став браузер у відкритті вікна, а також замість зчитування вкладок вліво і право, вони переглядаються по вертикалі. Цікаво що це досить схоже на те що ми бачили на деяких телефонах Android.

  Браузер Safari

  Смуги зникають доти, доки вам вони не потрібні, цю особливість ми бачили в багатьох браузерах раніше. Треба відзначити кілька інших корисних доповнень: новий фільтр сортує посилання від людей на які ви підписані в Twitter, і дозволяє легко відповісти на них. iOS автоматично захоплює останні твіти з відповідним посиланням.

 • AirDrop
 • Користувачів iPhone підніме iOS 7 додаванням AirDrop, мережі P2P (Peer-to-peer), яка буде підтримувати всі версії iPhone 5, четвертого покоління iPad і iPad Mini. Ця функція вже була частиною Mac OS X.

  AirDrop працює шляхом створення тимчасових локальних мереж, які працюють по принципу P2P, серед довколишніх користувачів. Так що, якщо ви хочете поділитись фотографією, ви натискаєте на кнопку Надіслати, а фотографію бачать всі інші навколо вас, які також користуються iOS 7 (і в кого функція AirDrop включена). Також доступна можливість зробити себе невидимим довкола користувачів iOS 7 з центру управління.

  Спеціальне використання файлів з людей поблизу немає нічого нового і навіть таку функцію Samsung вказував у телевізійних роликах. iOS користувачі будуть раді, нарешті, отримати аналогічну функцію.

 • Камера та додаток Фото
 • Apple зробили багато роботи ре-організувавши все, як додатки до камери. Барвисті кнопки справа внизу дозволять вам застосувати фільтри до фотографій зроблених раніше. Є тільки 9 фільтрів на вибір, їх не досить багато, але це досить зручно коли потрібно швидко застосувати фільтр.

  Камера

  У додатку фото в iOS 6 випадала нескінченна кількість фотографій в альбомі. Тепер в iOS 7 фотографії розподіляються на моменти часу організовані навколо геотеґів місць, а не тільки хронологію. Це означає що ваші фотографії діляться на категорії по рокам в щільній мозаїці.

 • Нова камера додає функції для iPhone 5S
 • Додаток камера має деякі нові функції які доступні тільки на iPhone 5S. Тепер для того щоб отримати кращий кадр, програма регулює баланс білого і експозицію відразу після запуску. Вона також має пакетний режим, який приймає 10 кадрів в секунду, коли ви продовжуєте натискати кнопку. Доступна функція повільної зйомки — це 120 кадрів в секунду.

Основні позитивні і негативні сторони:

Плюси: iOS 7 отримало капітальний ремонт дизайну і деякі корисні нові функції. Давно застарілий центр управління тепер забезпечує швидкий доступ до найбільш часто використовуваних функцій. AirDrop і iTunes Радіо є хорошим доповненням.

Мінуси: Крім глобальної зміни дизайну і центром управління є кілька новаторських можливостей. Концепція прапорцевого дизайну зсуває простір для інформації, так що вам потрібно буде більше прокручувати, щоб отримати потрібну вам інформацію. Деякі нові функції недоступні для користувачів iPhone 4 і 4S.

На правах реклами:
Найочікувана RPG гра 2013 року ArcheAge, яка представлена творцями Lineage. Пориньте в чудовий світ онлайн, прокачуйте свого персонажа та придбавайте йому золоті на ArcheAge gold.

Мітки: