Корисні хобі для тренування мозку і пам’яті


Всього голосів: 1229
Майже у кожного з нас є яке-небудь хобі. Хтось збирає марки, хтось колекціонує коників, хтось — бігає в парку. Захоплення захопленню розбрат. Краще проводити вільний час з користю для розуму.
 

Пазли

Заслуга винаходу пазлів належить одному безвісному учителеві географії XVIII століття. Для кращого засвоєння матеріалу він розрізав географічну карту на шматки, після чого просив учнів підбирати бракуючу до карти "ланку".
Пазли і сьогодні використовуються як засіб для розвитку логіки, просторового мислення, уваги, моторики і терпіння у дітей. Але не менш корисні пазли і для дорослих людей. Вони відмінно розвивають мозок. Крім того, пазли здатні поліпшити дисципліну. Якщо у Вас з’явиться звичка кожен вечір проводити по півгодини над пазлами, вона буде набагато корисніша для розвитку мозку, ніж звичка, наприклад, сидіти перед телевізором.
 

Вивчення мов

Освічені люди XIX століття в більшості своїй знали по три і більше мови. При цьому вони не вважалися поліглотами. Знати по п’ять мов було практично нормою. Сучасний освічена людина знає в кращому випадку дві мови. Це вже добре. Дослідження, що проводяться в європейських школах, показали, що діти, які вивчають дві мови, краще запам’ятовують інформацію, мають кращі здібностями в комбінаториці. Результати експериментів, опубліковані в журналі NeuroImage показують, що вивчення мов також сприяє зростанню гіпокампу, частини лімбічної системи мозку, що відповідає за пам’ять і емоції. Вчити іноземні мови корисно і дітям, і дорослим. Літнім людям це хобі допомагає відстрочити деменцію пам’яті і позбавити від можливості старечої хвороби Альцгеймера.
 

Відеоігри

Відеоігри, за захоплення якими дітей зазвичай прийнято лаяти, можуть позитивно позначатися на розвиток мозку. По-перше, вони розвивають в людині здатність до багатозадачності. Американські учені Бавелир і Грін з Рончестерского університету провели експерименти, в результаті яких виявилось, що геймери краще вирішують стратегічні завдання і здатні запам’ятовувати складніші алгоритми.
 
По-друге, як встановили ті ж фахівці, гра в «стрілялки» типу Quake і Call of Duty, може допомогти людині поліпшити показники «нічного зору». Під час воєн з монстрами, які часто відбуваються в напівтемряві, людина звикає розрізняти відтінки сірого, що також може стати в нагоді в житті. У 2013 році в Університеті Айови було проведено дослідження, яке дало сенсаційні результати. 681 пенсіонерів-учасників експерименту змогли уповільнити процеси старіння аж до 7 років. Як висловився доктор психології Джеймс Аллайне з Університету штату Північна Кароліна: «Комп’ютерні ігри для мозку, те ж саме, що і фізичні вправи для тіла».

У всьому, звичайно, потрібна міра. Мозок можна «прокачати» навіть граючи, головне не зловживати, інакше «ельф 90-го рівня» може втратити здатність до соціалізації.
 

Зайняття спортом

Як не привабливий образ змученого недоїданням і довгим сидінням за роботою генія, варто сказати, що він далекий від правди. Розумні люди в усі віки присвячували значну частину свого часу фізичним вправам. Сократ був борцем, Кант в день в обов’язковому порядку проходив по Кеніґбергу десяток кілометрів, Пушкін був хорошим гімнастом і стрільцем, Толстой взагалі гирі тягав. Ганеман, творець гомеопатії, у своїй автобіографії писав: «І тут я не забував піклуватися фізичними вправам».
 
Грецьке поняття «калокагатії», коли цінність людини визначається поєднання як його духовного, так і фізичного розвитку було придумано не випадково. Фізична активність так само потрібна мозку, щоб розвинутися, як і корпіння над підручниками. У 2010 році в журналі «Neuroscience» були описані дані експериментів над мавпами. Ті з них, хто робив фізичні вправи, засвоювали нові завдання і виконували їх в два рази швидше чим ті примати, які не робили зарядки.

Фізичні вправи покращують нейронні зв’язки в мозку, посилюють кровотік і сприяю продуктивнішій роботі мозку. Ми не закликаємо сьогодні ж йти, записуватися на тайський бокс, але почати бігати під силу кожному. Екіпіровки — мінімум, користі, у тому числі і для мозку — максимум.
 

Музика Моцарта

Те, що музика Моцарта позитивно впливає на метаболізм організму і мозкову активність було доведено серією досліджень. Спочатку музикою австрійського композитора «заряджали» одну групу рослин, друга тестова група росла без музичного супроводу. Результат був переконливим. Рослини-меломани дозрівали швидше. Потім музику Моцарта слухали лабораторні щури, вони швидко «розумнішали» і проходили лабіринт значно швидше, ніж щури з «тихої» групи. Випробування на людях також проводилися. Ті, хто слухав Моцарта, в ході експерименту поліпшили свої результати на 62 %, люди з другої групи — на 11%.
 
Це явище було назване «ефектом Моцарта». Встановлено також, що прослуховування творів геніального австрійця вагітними жінками позитивно впливає на розвиток плоду і протікання вагітності.

Зробіть прослуховування Моцарта своїм хобі. Досить слухати в день по 30 хвилин Моцарта, щоб помітити результат вже через місяць.
Мітки: